poniedziałek, 6 maja 2013

Rozniecić ogień

Scenariusz:  Christophe Chabouté
Oprawa graficzna:  Christophe Chabouté
Wydawca oryginalny: Norma Editorial
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba plansz: 64

Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład z języka hiszpańskiego: -krikon-
Grafika: Tecumseh
Korekta: RybKa, stary niedzwiedzOparta na prozie Jacka Londona opowieść o naturze i walce o przeżycie. XIX wiek, gorączka złota ogarnia słynny rejon pogranicza Kanady i Alaski - Klondike. Jeden z licznych bezimiennych poszukiwaczy przemierza zaśnieżone knieje, przygotowując teren dla wiosennej aktywności jego grupy. Tylko czy tak łatwo jest przeżyć samotnie w lesie, gdy temperatura spada poniżej -40 stopni Celsjusza?
 

Rozniecić ogień Pobierz: [4shared] [MediaFire]

3 komentarze:

  1. Bardzo mi się podobało-dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podeszła mi kreska w tym komiksie. Zdecydowanie więcej czasu poświęciłem na oglądanie niż czytanie :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. kolejny komiks z oferty EK, który jest wart uwagi. świetnie też pasuje jako odmiana do aktualnych upałów ;) tak jak napisał L1six9 rysunki są świetne ale same dymki także warte przeczytania ;) Nie wiem czy to zasługa oryginału autorstwa Jacka Londona czy scenariusza Chaboute ale dość szybko dałem się wciągnąć, razem z bohaterem komiksu, w wzmagania ze srogą, mroźną naturą. Efekt może i przewidywalny ale chyba nie o to chodzi w tym komiksie a raczej o same zmagania z naturą i pokazanie jej wyższości nad człowiekiem (a pies okazuje się mądrzejszy od swojego pana ;)). dzięki i proszę o więcej takich pozycji

    OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.