środa, 11 listopada 2015

Bouncer

 

Scenariusz: Alexandro Jodorowsky
Rysunki: Francois Boucq
Wydawca oryginalny: Les Humanoides Associes
Rok wydania oryginału: 2008, 2009
Liczba plansz: 54, 60
Liczba tomów: 9 (seria w toku)

Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład z hiszpańskiego: -krikon-
Grafika: arc\h/omics-1410
Korekta: stary niedzwiedz, julass


Kolejna genialna kombinacja Alejandro Jodorowsky'ego i Francois Boucq'a, przynosząca nam nowe przygody Bouncera. Western, który łączy w sobie mistycyzm i przemoc, pomagając nam zrozumieć ciemną stronę ludzkiej duszy, ukazanej w klimacie wielkich amerykańskich opowieści. Coś pomiędzy Shakespeare'em a Johnem Fordem. Bouncer odziedziczył po ojcu zadanie opiekowania się świętą ziemią. Teraz musi udowodnić Apaczom, że jest godzien tej wielkiej misji.

Nie planujemy tłumaczenia dalszych tomów.Bouncer T06: Czarna wdowa Pobierz: [4shared] [Mega] [Mediafire]
Bouncer T07: Rozdarte serce Pobierz: [4shared] [Mega] [Mediafire

20 komentarzy:

 1. Zajebiście. Najlepszy komiksowy western, Jodo zawsze na propsie. Kolejne części także będą?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie tylko 7 bo reszta w Taurusie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wiadomo kiedy, a poza tym Taurus miał tez negocjować wydanie 6 i 7. Ja w ogóle nie ogarniam jak można wydawać komiks z dwutomową przerwą albo jak można robić takie głupoty jak Egmont który wydaje nudnego Blueberry'ego który leżał po 5 lat w księgarniach, a nie wydaje Bouncera który sprzedał się na pniu.

   Usuń
  2. Nudny to żeś jest cały ty. Dzięki za komiks.

   Usuń
  3. Blueberry to archaiczne nudy i nie ma co zaprzeczać faktom. Okropnie się ten komiks zestarzał, szczególnie tomy z Podsiedlika i pierwszy integral z Egmontu.

   Usuń
  4. Ja tam mimo wszystko darzę go sympatią :)
   -k-

   Usuń
  5. Owszem, wczesne tomy Blueberry'ego zestarzały się ale od Żelaznego konia jest coraz lepiej. Również bardzo lubię ten cykl. Bouncer jest zupełnie inny ale też świetny!
   Wielkie dzięki za tę kontynuację!

   Usuń
 3. Drogi Anonimie,

  Przeczytałem dwa pierwsze integrale Blueberryego i wszystkie tomy z Podsiedlnika. O ile Podsiedlnikowskie nieco się dłużyły, o tyle integrale uważam za świetny komiks w klimacie westernu. Mistrzostwem świata są historie z drugiego integrala, w pierwszym z napięciem i satysfakcją czytałem historię o kopalni. Bouncera jeszcze nie czytałem, ale mam taki zamiar jak tylko pojawi się 7. tom.
  Nie pisz jednak, że faktem jest, iż blueberry jest archaicznie nudy. To nie jest fakt, tylko Twoja opinia. Na forum gildii czytałem opinie stawiające Blueberryego nad Bouncerem. Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji i ocena taka nie może być wydawana w tonie "prawdy absolutnej".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gildia to dla mnie żaden wyznacznik. Teraz to jest zgraja jakichś chłopków roztropków którzy nic w życiu nie przeczytali a mimo to się wypowiadają. To forum stało się miejscem do lansu. Kiedyś można się było czegoś dowiedzieć ale wtedy byli ludzie na poziomie jak Jerzy Szyłak czy Timof. Teraz szkoda tracić czas i nawet tam zaglądać.
   Co do Blueberrye'go to nie mówię że jest zły, po prostu przypomina bardzo klasyczny western a taka forma zawsze mnie nudziła. Ja wolałem takie schematy jak w Dobry, Zły i Brzydki itp, dlatego wyżej stawiam Bouncera.

   Usuń
  2. coś zbyt szybko chyba generalizujesz: Blueberry - nudny, forum Gildii - niekumate roztropki, nie wiem, powiedz jeszcze coś ciekawego.
   A wracając do kwestii pierwotnej, to Bouncer na bank nie tylko nie sprzedał się na pniu, ale trochę się przeleżał na półkach, jak większość egmontowych grubasów, tak na oko kilka lat. Jak można wydać 5-tomowy integral w momencie, gdy na rynku dostępnych było tylko tych 5 tomów? no rzeczywiście, dziwne. A to, że Egmont nie kontynuuje Bouncera, jak wielu innych swych serii, nie jest aż tak bardzo dziwne. Natomiast Taurus zakupił zapewne licencję na swoje tomy od Glenat i miał niejakie trudności od pozyskania praw na tomy Humanoidów.
   pzdr
   tuco

   Usuń
 4. nie zebym się czepiał ale, (no wiem ale): str. 17 czy aby na pewno powinno być "który właśnie przyleciał z Pekinu"? samolotów wtedy chyba jeszcze nie znali, str. 39, "będziecie tu mile widziani pod warunkiem, że zaburzycie jego spokój" chyba miało być "......nie zaburzycie jego spokoju"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz spróbować swoich sił korygujac Nasze tłumaczenia... "świeża krew" zawsze mile widziana...
   -k-

   Usuń
  2. że tak zapytam - poprawiliście;poprawicie zgłoszone błędy? Bo nie wiem czy pobierać, czy poczekać.

   Usuń
  3. Czekaj... jak wyjdzie drukiem to będzie już wersja bezbłędna... nie męcz swoich oczu takim potwornym syfem...
   Nie rozumiem takich komentarzy...
   Nie chcesz to nie pobieraj... mam na półce kilkaset komiksów i tam też są i literówki i stylistyczne i różnego rodzaju błędy...
   Więc po co meczysz?

   Usuń
  4. Taurus pisał że w sprawie 6 i 7 części się nie dogadali, więc raczej nie wyjdzie drukiem.

   Usuń
  5. @Anonimowypiątek, 27 lutego 2015 10:49:00 CET

   Jeśli uważasz, że translacje grupy EK (a może ogólnie translacje?) są potwornym syfem, too po co wchodzisz na ich stronę?

   Czego nie rozumiesz? Tego, że w translacji jest błąd i zapytałem czy go poprawią? Co w tym tak trudnego do zrozumienia? Translacje to pliki graficzne zebrane w archiwum, można je edytować, niejednokrotnie translacje różnych grup były poprawiane PO swojej premierze w sieci, kwestia tego czy grafikowi chce się i ma czas. Po co mam pobierać dwa razy ten sam plik, skoro wystarczy odpowiedź: "nie, nie będziemy poprawiać" albo "poprawiony plik będzie dostępny we wtorek".
   I nie uważam, aby proste pytanie było "męczeniem". Jeśli jesteś tak sfrustrowany, że musisz wyładowywać się na nieznajomych osobach w komentarzach, to udaj się do specjalisty i daj innym spokój.

   Usuń
  6. Ale Ty również kryjesz się pod ANONIMEM...
   Jak wspomniałeś można poprawić i są poprawki w sieci ale... mówiąc szczerze ze względu na brak sił przerobowych raczej nie poprawiam tego, co skopałem... może kiedyś... sorki
   -k-

   Usuń
  7. I taka odpowiedź w zupełności mi wystarczy, dziękuję.

   Usuń
 5. str. 45 "sprawiedliwości stała się zadość"

  OdpowiedzUsuń
 6. Tomy 8 i 9 wydane drukiem :)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.