poniedziałek, 13 października 2014

Rdza


Scenariusz: Royden Lepp
Oprawa graficzna: Royden Lepp
Wydawca oryginalny: Archaia
Rok wydania oryginału: 2011, 2012
Liczba plansz: 105, 200
Ilość tomów: 3 (seria w toku)

Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład z języka angielskiego: Bielow (T01), apacz666 (T02)
Grafika: Tecumseh
Korekta: RybKa, -krikon-, stary niedzwiedz, julass

Steampunkowa opowieść z minimalistycznym scenariuszem.

Na pewnym polu niespodziewanie pojawia się bojowy robot oraz walczący z nim żołnierz uzbrojony w odrzutowy plecak... Zaskoczony rolnik nie wie, co o tym wszystkim myśleć. Jak skończy się cała ta historia?


  Rdza T01: Gość na polu Pobierz: [4shared] [MediaFire]
  Rdza T02: Sekrety baterii Pobierz: [4shared] [MediaFire] [Mega]

4 komentarze:

 1. ten komiks mam zamiar przeczytać dopiero co go ściągnąłem ale ogółem wielkie dzięki za wasz wkład w scenę translacyjną za te wszystkie komiksy, które dzięki wam możemy poznać za wspaniałe serie które prawdopodobnie nigdy nie ukażą się w polsce w formie papierowej.róbcie jak najdłużej te translacje trzymam za was kciuki.pozdrawiam.młody:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie zapowiadający się komiks, który po zakończeniu pierwszej części pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Chwilami przez brak tekstu przypomina opowieść graficzną, co wymusza większe skupienie uwagi na rysunku i wzmacnia jego przekaz do czytelnika. Siena jako główny kolor nadaje mu według mnie cech starego filmu lub dokumentu. Pasuje do minimalizmu całości, choć ukraszonej czasem drobnymi efektami grafiki komputerowej. Do tego wielkim plusem jest steampunkowy świat.
  Nie tak dawno temu czytałem ten komiks w oryginale i cieszę się, że powstał jego przekład na język polski.
  Dzięki.
  GEDiNAZGUL

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za dwójkę :)
  a w jedynce brakuje stron 30 i 31 (łączonych)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielce oryginalna historia z ciekawym stylem rysowania - rozmycie podczas szybkiego przemieszczania się postaci robi wrażenie. Do tego osadzenie w dziwnej epoce historycznej - coś jak I wojna św., ale z udziałem robotów. Warto zobaczyć.
  Henry.

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.