piątek, 27 lutego 2015

Barkas

Scenariusz: Simon Rocca
Oprawa graficzna: Michel Suro
Wydawca oryginalny: Soleil
Rok wydania oryginału: 1996
Liczba stron: 46
Ilość tomów: 1 (seria najwyraźniej porzucona)

Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład z języka hiszpańskiego: -krikon-
Grafika: Tecumseh
Korekta: RybKa, stary niedzwiedz


256 r. p.n.e., pierwsza wojna punicka toczy się w najlepsze. Gigantyczne armie Rzymian i Kartagińczyków już trzynasty rok mordują się z wielką lubością. Jednak przełom w wojnie jest blisko, oto dzięki nowym wynalazkom, tzw. krukom, flota Miasta Wilczycy zdobywa panowanie nad morzem, a co za tym idzie spycha Kart Hadaszt do coraz bardziej rozpaczliwej obrony.

Wykorzystując odniesione sukcesy, senat postanawia przenieść wojnę do Afryki, by tam zadać śmiertelny cios znienawidzonym Punijczykom. Na czele tejże armii staje Marek Atyliusz Regulus, ale wyprawa okazuje się wcale nie być sielanką ani okazją do łatwych zwycięstw...
 

  Barkas T01: Zakładnik Hamilkara Pobierz: [4shared] [MediaFire] [Mega]

1 komentarz:

  1. Doczekałem się . Dzięki za każdy komiks historyczny.

    OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.