sobota, 12 listopada 2011

Syn Hitlera

Scenariusz i oprawa graficzna: Pieter De Poortere
Wydawca oryginalny: Glénat
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 64
Ilość tomów: 1 (one-shot)

Polską wersję językową przygotowali:
Przekład z języka francuskiego: DAG
Grafika: AudiQ
Korekta: venda
Czarna komedia. Nieznane kulisy życia rodzinnego Adolfa Hitlera. Adolf niedomaga w łóżku, a chce mieć potomka. Pomoc doktora Mengelsteina przynosi tylko chwilową ulgę. Pewnego dnia Adolf odkrywa, że ma syna z nieprawego łoża. Szczęśliwy wyrusza na jego poszukiwanie, a służby propagandowe już przygotowują nowe plakaty z hasłem: Ein Volk, ein Reich, zwei Führer.

Pieter De Poortere (ur. 1976, Belgia) zadebiutował w 2001 roku komiksem „Dickie”, który otrzymał nagrodę jako najlepszy komiks holenderskojęzyczny roku. Przygody Dickiego nieprzerwanie są publikowane w prasie flamandzkiej i frankofońskiej. Połączenie cynicznego humoru z graficznym stylem mającym odcień niewinności jest jego wyrazistym i charakterystycznym znakiem.


Syn Hitlera Pobierz: [4shared] [MediaFire]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.