poniedziałek, 21 maja 2012

Za imperium

Scenariusz: Merwan, Bastien Vives
Oprawa graficzna: Merwan, Bastien Vives
Wydawca oryginalny: Dargaud
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba plansz: 54
Ilość tomów: 3 (seria zakończona)

Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład z języka hiszpańskiego: -krikon-
Grafika: -krikon-
Korekta: stary niedzwiedz, RybKa

Bardzo oryginalne spojrzenie - zarówno graficznie, jak i fabularnie - na starożytność podobną do rzymskiej. Oto armia imperialna pod dowództwem cesarza wyrusza, by podbić to, co zostało jeszcze do zdobycia, a więc... nieznane. Na szlaku poprzedza ją mały oddział zwiadowczy dowodzony przez Glorima Cortisa. Jakie niespodzianki mogą na niego czekać podczas takiej wyprawy?
PROJEKT PORZUCONY.  ZAPRASZAMY DO KSIĘGARŃ.

13 komentarzy:

 1. Dzięki! Ale wciąż czekam na Cassio krik! ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Widząc pierwsze plansze tego komiksu nie sądziłem, że historia i klimat tej opowieści wciągnie mnie na tyle, aby z niecierpliwością czekać na kolejne dwa tomy - a jednak! Pewnie łyknę tę serię w całości, bez rozkładania na części pierwsze, ponieważ trudno mi sobie wyobrazić, aby cokolwiek zostało w niej zrobione inaczej. Wszystko: kreska, kolory, fabuła i atmosfera są (dla mnie) powalające.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,

  Z tej strony Jacek Gądor - administrator Krainy komiksu. Przed chwilą otrzymałem informację od menadżera jednego ze znaczniejszych polskich wydawców. Aktualnie są prowadzone (i w dodatku bardzo zaawansowane) rozmowy z Dargaud na temat wydania tego komiksu po polsku. O ile rozmowy zakończą się sukcesem (w co wierzę - choć Francuzi chcą bardzo dużo kasy za licencję), to informacja niezwłocznie pojawi się w oficjalnych zapowiedziach wydawnictwa. Jeżeli rozmowy zakończą się fiaskiem - poinformuję o tym. Na dzień dzisiejszy jednak byłoby zdecydowanie lepiej "dla sprawy" aby ten temat zniknął.

  Dziękuję serdecznie i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, ze wystarczy wywalić linki, a nie kasować cały temat.

   Usuń
 4. Wolałbym, żeby polskie wydawnictwa zainteresowały się "Tańcem Czasu" albo "Rzymskimi Orłami". To są komiksy, które chętnie bym zobaczył na swojej półce.

  Jeśli wydadzą ten komiks, to cena pewnie nie będzie super :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Lotar - ja też bym wolał wiele innych tytułów, piszę czasami o tym co warto wydać na Krainie komiksu, ale dobre i to. Oczywiście, że kasować topiku nie trzeba, na razie wystarczy zdezaktywować linki. Nie wiem natomiast (ale się dowiem) czy ew. polska edycja będzie - tak jak oryginał - w trzech częściach, czy też może w jednym, zbiorczym. Prawda jest jednak taka: Francuzi naprawdę drogo liczą sobie za licencje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzięki za info, linki oczywiście usunięte.

   Usuń
 6. Dzięki. Jak tylko będą nowe informacje, od razu je przekażę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. na forum gildii pojawiły się nowe informacje dotyczące "Za Imperium": http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,23752.msg1197176.html#msg1197176

  Premiera od Centrali w tym roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli się dogadali :)
  moim zdaniem(mimo że przetłumaczyłem więcej niż się ukazało) to bdb informacja... jakoś nadal mimo wszystko wydaję kasę na "druk" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ano się dogadali - tak jest - Za imperium będzie! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Format 220x290mm. Raczej w trzech częściach... ;)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.