niedziela, 11 listopada 2012

El Diablo

Scenariusz: Brian Azzarello
Oprawa graficzna: Danijel Zezelj
Wydawca oryginalny: Vertigo
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba stron: 96
Ilość zeszytów: 4 (seria zakończona)

Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład z języka hiszpańskiego: -krikon-
Grafika: Tecumseh
Korekta: RybKa, stary niedzwiedz

Westernowa opowieść w klimacie noir od Vertigo ze scenariuszem Briana Azzarello i rysunkami Danijela Zezelja, która stała się inspiracją do stworzenia przez tę dwójkę serii "Loveless". 

Komiks opowiada historię Mosesa Stone'a, byłego łowcy nagród, pełniącego funkcję szeryfa w sennej mieścinie o nazwie Bollas Raton. Sielanka jednak się kończy, gdy w okolicy pojawia się ścigany przez prawo bandyta El Diablo...
 

El Diablo T01-04 (integral) Pobierz: [4shared] [MediaFire]

5 komentarzy:

 1. Dziękuje bardzo za komiks, widzę że zrobiliście tłumaczenie z języka hiszpańskiego i chciałbym zapytać dlaczego akurat tak, tłumaczenia powinno się wykonywać jeśli tylko to możliwe z języka w którym dzieło zostało napisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, że tak nam pasowało... jesteś chętny do tłumaczenia z języka, w którym komiksy zostały wydane? proszę bardzo...

   Usuń
 2. Wciągający komiks, przeczytałem go od razu, gdy zagościł na moim komputerze. Podoba mi się prowadzenie akcji przez autorów i tajemniczość "El Diablo", która dodatkowo skupia uwagę. Z pewnością spory wpływ na moje zachowanie, godne rasowego mola książkowego miało to, że lubię te klimaty, taką mieszankę.
  Dzięki :)
  Przy okazji.
  Sto lat!!! Pierwszoroczniacy ;)
  Wielkie dzięki za wszystko.

  GEDiNAZGUL

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.