piątek, 11 listopada 2011

Plany:


Aspic - Detektywi spraw niezwykłych T02: Niby złoto
 
Ezoteryczna komedia kryminalna. Koniec XIX wieku. Katty Wuthering zniknęła. Po najsłynniejszym paryskim medium pozostały jedynie dwie zakrwawione gałki oczne. Tajemnicę tę próbuje rozwikłać August Dupin, wielki detektyw i pedantyczny naukowiec.

Millenium T02: Kości aniołów  

Koniec X wieku. Powoli zbliża się rok 1000. Poprzedzają go dziwne i przerażające znaki. Czy rzeczywiście otaczający nas świat jest taki, na jaki wygląda? Czy ludzkość nie jest jedynie marionetką w ręku niepojętych sił? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Redwald z Saksonii, handlarz relikwiami, który dysponuje niespotkanie bystrym umysłem. Wraz z towarzyszami przeżywa on liczne przygody w wielu krainach ówczesnego, pogrążonego w mrokach średniowiecza świata.


400 p.n.e. Dzieje dziesięciu tysięcy.

W V w. przed Chrystusem opromienieni chwałą Maratonu, Termopil i Platejów greccy hoplici uważani byli za najlepszych żołnierzy świata. Z ich usług masowo korzystali również Persowie stale potrzebujący wojowników do swych nigdy nie kończących się wojen tak zewnętrznych, jak i domowych. I właśnie 10 tysięcy greckich najemników miało okazać się decydującą siłą w starciu o tron króla królów pomiędzy Cyrusem Młodszym a Artakserksesem II. Nie wszystko jednak poszło tak, jak się spodziewano...

Oto komiksowa wersja "Anabazy" Ksenofonta, obecnie nieco zapomnianego utworu, który jednak przez stulecia budował obraz helleńskiego heroizmu, w niczym nieustępujący tradycji termopilskiej.
Gdzie wzrok nie sięga...

Początek XX wieku, rodzina dziesięcioletniego Williama przenosi się wraz z nim z Londynu do niewielkiej rybackiej wioski. Jaki wpływ będzie miała tak radykalna zmiana otoczenia na życie niesfornego chłopca?Szczurki T03: Patrz pod nogi!

Dwie sąsiadujące ze sobą społeczności: szczurów i żab zmuszone zostają do opuszczenia swych dotychczasowych siedzib. Tym samym rozpoczyna się pomiędzy nimi wyścig... a po drodze cała masa zabawnych kłopotów...
Kołysanka na halloween T03: Objawienia

Betsy Mahorn po wypadku samochodowym trafia do miasteczka, w którym każdy ma swoje mroczne tajemnice. 

Komiks skonstruowany według schematu hollywodzkiego horroru. Opowiada historię zwyczajnych osób, które stały się ofiarami seryjnego zabójcy, ale również same skrywają liczne sekrety.
Caroline Baldwin T08: Laguna

Dalsze perypetie pięknej i wyzwolonej pani detektyw, która pomimo licznych problemów osobistych stara się jak najlepiej wykonywać swoją pracę i sprawnie rozwiązywać kolejne pogmatwane zagadki kryminalne.

Szkarłatne czapki T01: Czarny pies

Davey jest bujającym w obłokach pasterzem, którego życie się zmienia, gdy poznaje piękną arystokratkę. Pokonuje więc niedostępne mury zamku, aby wyznać jej miłość, ale to, co go tam czeka, jest tylko początkiem przygody...

Tym razem czeka nas seria osadzona w krajobrazach  wzgórz i wrzosowisk Szkocji, bogato czerpiąca ze szkockiej literatury, poezji i legend ludowych. Coś w sam raz dla fanów Rob Roya czy Williama Wallace'a.
Hauteville House T01: Zelda

Steampunkowa opowieść, która swój tytuł bierze z nazwy domu, w którym na dobrowolnym wygnaniu przebywał wielki XIX-wieczny pisarz francuski - Victor Hugo...
Przedwieczny T01: Biały wieloryb

W tawernie dla marynarzy pewien młody chłopak słyszy historię o Moby Dicku, wielkim białym wielorybie i kapitanie Achabie. Czy jest możliwe, aby w morskich głębinach żyły jeszcze straszniejsze stworzenia?
Arktyka T03: Prehistoryczny pasażer

Od podbiegunowego lodowca odrywa się ogromna góra lodowa, która stanowi poważne zagrożenie dla atlantyckiego ruchu morskiego. Zadanie jej zniszczenia otrzymuje Dakota, człowiek na co dzień zajmujący się zbieraniem z orbity zużytych satelitów. W trakcie misji zauważa on w lodzie dziwny przedmiot. Po wydobyciu go okazuje się, że jest to jakiś rodzaj niezwykle zaawansowanego technicznie pojemnika. Sęk w tym, że według analiz glacjologicznych liczy on przynajmniej dziesięć tysięcy lat...Carland Cross T01: Golem

Ezoteryczny kryminał osadzony w postwiktoriańskim Londynie i wyraźnie nawiązujący do opowieści o Sherlocku Holmesieoraz bogato czerpiący z twórczości Edgara Allana Poe.

Tytułowy bohater jest prywatnym detektywem, który ma rozwiązać zagadkę krwawych morderstw popełnianych na antykwariuszach. Jedynym tropem pozostawionym przez mordercę są okruchy czerwonej gliny...

Regulator T04: 666

Mroczna, futurystyczna wizja świata, w którym nad poziomem urodzeń czuwają bezwzględni regulatorzy.

Zakończenie serii rozpoczętej kilka lat temu przez classic comic.

Jonathan T11: Greyshore Island

Oldskulowa opowieść przygodowa rozgrywająca się w Himalajach. Główny bohater nie jest typem herosa ani antybohaterem. To zwykły człowiek, mający tyle samo wad co i zalet, poszukujący sensu życia, przyjaźni, miłości i harmonii.
Druidzi T01: Tajemnica ogamów

Piąty wiek po Chrystusie. Świat się zmienia. Nowa religia, chrześcijaństwo, zaczyna przeciwstawiać się starej. Druidzi i mnisi są zaangażowani w cichą wojnę

Oto magiczna opowieść o świecie Celtów, ich mrocznej religii, szaleńczej odwadze i bogatej kulturze. Czy ich cywilizacja przetrwa zderzenie z zupełnie nowym prądem myślowym - chrześcijaństwem?


Aster T03: Yainah

Shri'yads ​​Soyal i Odan Pamu zostają wybrani przez legendarną przepowiednię, aby odnaleźć Nijaï, a tym samym spełnić swoje przeznaczenie. W towarzystwie przyjaciela Nimana i Pamu oraz przedstawiciela lokalnego kultu są  w stanie osiągnąć swój cel. Ale za ich plecami czuwają Ksatriyas, tajemnicze wspólnoty, które bacznie obserwują każdy ruch poszukiwaczy...


Lenore T01

Czarna komedia stworzona przez Romana Dirge'a zainspirowana wierszem Edgara Allana Poego "Lenore". Postać po raz pierwszy pojawiła się w magazynie "Xenophobe" w 1992 roku. W latach 1998 - 2007 wydawnictwo Slave Labor Graphics wydawało serię komiksową o jej przygodach. (za anglojęzyczną wikipedią)

Tytułowa bohaterka jest słodką, małą dziewczynką i nie byłoby w tym wszystkim niczego niezwykłego, gdyby nie fakt, że... jest martwa.


Nigdy więcej T01: Light City

Kubilaj jest młodym Mongołem zagubionym na dzikim zachodzie. Odrzucony i wzgardzony odwraca się od prawa. Podczas kolejnego napadu coś jednak poszło nie tak, i nasz bohater znalazł się w pułapce tajemniczego miasta rządzonego przez tyrana.
Corpus Hermeticum T03: Cienie pustyni

Kolejny tom z cyklu mrocznych opowieści o tajemnych istotach i prawdziwej naturze naszego świata zapisanej w przedwiecznych czasach w księdze - "Corpus Hermeticum".


Red Sonja (wybrane historie)

Kilka opowieści pochodzących z ongoingu wydawnictwa Dynamite opowiadających o losach czerwonowłosej bohaterki, której chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi heroic fantasy. Tak czy siak uniwersum Conana wkracza na EK.Scytowie T02: Czarny orzeł

Osadzona w starożytności trylogia przygodowa, której akcja rozgrywa się gdzieś na bałkanach. Na tamtejsze zhellenizowane już ziemie przybywa ze wschodu wojowniczy lud Scytów. Jakie zmiany to przyniesie w życiu mieszkańców?


 Wendigo T02: Słoneczne psy

Oparta na wierzeniach Indian północno-amerykańskich opowieść o mieszkańcach odludnego, złotonośnego terytorium Jukonu, którzy muszą zmierzyć się z demonem, którego już samo imię niesie śmierć.

Tassilo T02: Lodowy grobowiec

Baśń okraszona znaczną ilością humoru opowiadająca losy pewnego młodziana imieniem Tassilo, który pragnie odzyskać skradziony mu pierścień. Tak się składa, że pierścień ów wchodzi w skład dziedzictwa pewnego starożytnego władcy i stanowi jeden z elementów potrzebnych do zdobycia wielkiej władzy... Merlin T05: Brendann przeklęty

Kolejna historia autorstwa Jean Luca Istina rozgrywająca się w realiach arturiańskich. Tym razem Francuz w charakterystyczny dla siebie sposób opowiada dzieje Merlina, nadwornego maga władcy Camelotu, Artura.
Dixie road T04: Część czwarta

Czterotomowa miniseria z dorobku legendy europejskiego komiksu Jeana Dufaux. Jak zwykle bardzo ekspresyjny klimat, silne wątki społeczne, dużo akcji i niezwykła kobieta.

Shane T03: Pozory

Shane jest dzielnym irlandzkim najemnikiem żyjącym w XII wieku. Jako jedyny ocalał z katastrofy statku u wybrzeży Normandii, gdzie został zamordowany, syn króla Anglii Henryka I, William, który mianował córkę Matyldę swoją następczynią. Piękna księżna w dzieciństwie była wielką miłością Shane'a. Spiskowcy czyhający, by przejąć władzę,  niebezpieczeństwo, krew i zdrada, wszystko to stanie się odtąd udziałem młodej, niewinnej władczyni.

Caligula - heart of Rome

Opowieść gore rozgrywająca się w Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza. Dużo okrucieństwa i trupio czarnego humoru.
Aberzen T01: Odrodzony w śmierci

Bardzo klimatyczna opowieść fantasy o naprawdę długim i trudnym powrocie do domu...
SAS T04: Bin Laden - Polowanie

Komiks sensacyjno-szpiegowski z szybko dziejącą się akcją, wciągającą intrygą i pięknymi kobietami...

Diosamante T01: Część pierwsza

Zbiorczy pierwszy tom komiksów publikowanych na  łamach miesięcznika "Heavy metal" autorstwa dwóch klasyków komiksu europejskiego: Jodorowsky'ego i Gala. Tym razem twórcy zabierają nas do krainy heroic fantasy i każą towarzyszyć rudowłosej piękności w jej epickich przygodach. 

Żarty Toto T03: To, co mam  zeszycie, plaża

- Lubisz chodzić do szkoły, Toto?
- Och, tak. Tak samo bardzo lubię z niej wracać. Jedynie nudzi mnie to, co dzieje się w czasie pomiędzy pójściem i powrotem.

Krotko mówiąc, dziecięca logika w całej okazałości.
Wieczni T02: Mira

Diamenty nie mają sumienia, a Wieczni, ich opiekunowie, wyrzutów sumienia. Yann i Meynet stworzyli thriller w sercu tajemnego świata diamentów. Uma, młoda, bardzo atrakcyjna kobieta, udaje się do Jerozolimy tropem tajemniczego kamienia, który należał do Abrahama.

 

Sukkub T04: Messalina 

8 listopada 1793 roku.

Manon Roland, ważna persona rewolucji francuskiej, umiera od ostrza gilotyny kilka dni po śmierci znanej humanistki Olimpii de Gubias. Wraz z nimi umierają wszelkie nadzieje, jakie pokładały w nich córki Lilith, które ponownie muszą zmierzyć się ze straszną niesprawiedliwością. Ulica Faubourg Saint-Honore, Camilla, kochanka Robespierre'a, oczekuje na niego w jego mieszkaniu. W ten sposób rozpoczyna się prawdziwie straszna historia, w której nikt nie może być niczego pewien…
Comanche T03: Wilki z Wyoming

Jest sobie pewne ranczo, które należy do dziewczyny imieniem Comanche, i jest kowboj, który nazywa się Red Dust i są bandyci, napady na dyliżanse, walka o zachowanie rancza itd. Western autorstwa Hermanna. Naprawdę trzeba to reklamować?
Czterej książęta Ganahanu T02: Shaal

Szalona mieszanka fantasy i science fiction opowiadająca o skazanej na zagładę cywilizacji, którą uratować może jedynie czwórka zupełnie przypadkowych osób.

Isabellae T02: Morze trupów

Japonia, 1192 rok. Siedem lat upłynęło od bitwy pod Dan-no-ura, która doprowadziła do ery feudalnej. Siedem lat zajęło Izabelli Ashiwarze wędrowanie po kraju w towarzystwie ducha ojca. Siedem lat szukała swojej siostry Siuko, która zniknęła.W końcu nadchodzi moment, kiedy ta nieubłagana łowczyni nagród stawia czoła własnej przeszłości i bierze los w swoje ręce. Raule ("Jazz Maynard") i Gabor ("Los Patricios" <Patrycjusze>) łączą siły, by opowiedzieć tragiczną przygodę… historię pełną przemocy ale i odkupienia win. Pierwszy cykl zamyka się w 3 tomach.
Conan (wybrane albumy)

Conan z Cymerii, znany także jako Conan Barbarzyńca  – postać literacka stworzona przez amerykańskiego pisarza Roberta E. Howarda w serii opowiadań fantasy opublikowanych w latach 30. XX wieku w magazynie Weird Tales. Po śmierci Howarda, seria kontynuowana była przez innych autorów. Łącznie zostało wydane ponad 70 tomów sagi, w tym tylko 17 opowiadań i jedna powieść napisane przez Howarda.Powstały również filmy, seriale, komiksy i gry komputerowe, których bohaterem był Conan. (za Wiki)

Na EK pojawią się wybrane albumy z serii różnych wydawnictw.
Aceltyccy wygnańcy T02: Synowie Obiona

Istnieje pewna starożytna przepowiednia, jaki będzie miała skutek na losy pewnego pozbawionego ojczyzny ludu.

„A kiedy pokój powróci, białego posłańca odnajdą wybrańcy, a on pokaże im drogę do domu. A wy, moje dzieci, będziecie go kochali, wychowacie go i ku mnie się zwrócicie, a ja kolejny raz uczynię z was naród wybrany."
Biała hymenoptera T03: Bezlitosne polowanie

W dalekiej przyszłości władcy lądu i mórz toczą ze sobą zaciekłą wojnę… wojnę, w której nie ma zwycięzców ani pokonanych. Konflikt wyczerpał już skrajnie obie cywilizacje, które coraz bardziej chylą się ku upadkowi.Jednak zanim do tego dojdzie, na drodze obu narodów staje coś o wiele straszniejszego. Spotkanie Geosianosa Uthera i Nautilonsa Rudbekiusa będzie punktem wyjścia do zdarzeń, które mogą zwiastować powrót na ziemię straszliwej, starożytnej cywilizacji.

Tib i Tatoum T02: Talent mojego dinozaura

Czy ktoś z was marzył, by jego najlepszym przyjacielem został dinozaur? Nawet jeśli w ogóle wam to nie przyszło do głowy, to i tak zapraszamy Was do naszego plemienia!
Yakari T07: Obcy

Yakari jest małym Siuksem i wkrótce okazuje się, że nie jest jak reszta Indian, ponieważ… potrafi rozmawiać ze zwierzętami. 

„Yakari”, komiks stworzony przez Joba i Deriba, jest idealnym komiksem dla dzieci. Opowieści pełne przygód i zabawy uczą szacunku do środowiska naturalnego i do jego mieszkańców.

Konkwistador T02: Część druga

Tenochtitlan,  1520 rok.

Szukali skarbu Azteków… nie byli świadomi, że obserwuje ich jego strażnik.

Złoto, dżungla i krew.Marlysa T11: Przemiana

Opowieść w klimacie heroic fantasy przedstawiająca losy tajemniczej wojowniczki w masce.

W niewielkim miasteczku Tolden, pewnej nocy małżeństwo znajduje niemowlę. Pomimo dziwnych rysów twarzy dziewczynki znalazcy postanawiają ją zatrzymać i nadają jej imię Marlysa, jednak aby nie prowokować sąsiadów, zakładają jej też maskę, która stanie się odtąd nieodłącznym  atrybutem dziewczyny. Gdy tytułowa bohaterka dorasta, wokół niej zaczynają rozgrywać się dziwne i tajemnicze wydarzenia. Czy zdoła odkryć prawdę o swym pochodzeniu? Jakie mroczne siły sprzysięgły się przeciw niej i czego od niej chcą?
Santiag T03: Czerwony... jak wieczność 

Jean Dufaux ponownie zabiera nas na amerykańską prowincję, gdzie stare konflikty etniczne i uprzedzenia są nadal żywe, lecz żywe są też stare mity i odwieczne wierzenia...
Indiana Jones i Miasto Gromów (one-shot) 

Sekta Thug, czcicieli bogini Kali, której początki znikają w mrokach dziejów, i która podobno została wykorzeniona wieki temu, ponownie pojawia się w Kalkucie.

 Indiana Jones razem z piękną dziennikarką, Marią Smirnową, będzie musiał nie tylko stawić jej czoło, ale również rozwikłać mroczną tajemnicę miasta gromów.
Mały Sprytek T05: Dziękować, ale za co? 

Sprytek jest małym chłopcem uczęszczającym do szkoły gdzieś we Francji i przeżywającym typowe dla swojego wieku przygody. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Krętkiem i Pączkiem, oraz dziewczyną Zuzią bohater poznaje świat dorosłych reprezentowany między innymi przez wiecznie chorego (pijanego) nauczyciela wf - pana Makiepę, ortodoksyjnego księdza - Ojca Langelusa i zdziwaczałego Dziadka głównego bohatera. (za Wiki)


Harry Dickson T04: Cień z Blackfield

Klasyczna seria kryminalna opowiadająca losy bardzo inteligentnego detektywa, który kierując się wyłącznie żelazną dedukcją dąży do rozwiązania zagadek najmroczniejszych przestępstw otaczającego go świata.

Attyla... moja miłość T04: Bicz boży

Połowa V wieku. Słabnący Rzym staje twarzą w twarz z największym w swej historii zagrożeniem. Oto z azjatyckich stepów przybyli nad Dunaj dzicy i okrutni koczownicy – Hunowie. Dowodzi nimi człowiek, którym jeszcze tysiąc lat później matki będą straszyć swoje dzieci – ATTYLA. Świadomy zagrożenia imperator posyła do barbarzyńców poselstwo z bogatymi darami, jednak poza typowymi podarkami wiezie ono coś, co na zawsze odmieni oblicze historii...