poniedziałek, 19 maja 2014

Rzeźnia

Scenariusz: Bastien Vives
Rysunki: Bastien Vives
Wydawca oryginalny: Vraum
Rok wydania oryginału: 2008
Liczba plansz: 82
Ilość tomów: one shot
Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład: -krikon-
Grafika: -krikon-
Korekta: stary niedzwiedz 


Autopsja miłosnych relacji... "Rzeźnia" pokazuje nam radości i niedole anonimowej pary, miłosną historię... która kończy się... źle...
Od tłumacza: znam kilka osób, które czytały ten komiks kilka razy... za każdy  razem niestety (a może stety) odnajdowali się w nim...
 

 

Rzeźnia  Pobierz: [4shared[Mega]

5 komentarzy:

 1. Po pierwszym przeczytaniu tego komiksu określiłem go słowem: ciekawy. Za drugim razem opisałbym go jako bardzo dobry.
  Jak na razie najbardziej przemawiający do mnie komiks Vivesa. Świetnie rozpisane kadry i scenariusz. Dzięki początkowi, który zdaje się być przygotowaniem do uderzenia pełną falą emocji. Trafia w czytelnika, jak młot. Wybija go z toku sztampy komiksu opowiadającym o uczuciu. Wciąga w plejadą obrazków, które tworzą krótkie sceny wewnątrz zwartego komiksu. Każda kolejna odsłona uderz a nas większa siłą. Jak autorowi udało się dotrzeć w ten przejmujący sposób do czytelnika? Cóż samemu trzeba sobie an to odpowiedzieć... Może znalazł sposób, by czytelnik odnalazł w nim cząstkę siebie? Może nawiązał dzięki środkom artystycznego wyrazu połączenie z czytelnikiem, tę nić empatii, dzięki której tak dobrze rozumiemy uczucia, dylematy i tragedię, ale też naukę płynącą z tego komiksu...? Wnioski pozostawiam wam, czytelnikom, takim jak ja... czas na refleksje jest dopiero po paru chwilach po przeczytaniu komiksu... trzeba odsapnąć, uspokoić myśli i spojrzeć z boku na niego oraz na swoje życie.


  Wielkie dzięki.
  Poolecam
  GEDiNAZGUL

  OdpowiedzUsuń
 2. Czapki z głów. Dawno nie czytałem tak dobrego komiksu z genialnym... nie boję się powiedzieć genialnym scenariuszem i doskonale pasującą kreską. Po tygodniu czekania rozpieszczacie. Bardzo mocno dziękuję i czekam na więcej takich perełek.

  Polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. witam jak to pobrać z tych portali ciągle chcą by się gdzieś zalogować?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie chcę Cię martwić... ale problem leży u Cię... MEGA działa bez logów

   Usuń
 4. MEGA niby bez logowania a jednak w tym wypadku prosi o login i hasło.

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.