sobota, 24 grudnia 2011

Co nas czeka w 2012 roku...

Na wstępie życzymy wszystkim ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie oraz hucznego i niezapomnianego Sylwestra.

W 2012 roku blog EuroKomiksy wciąż będzie w głównej mierze specjalizował się w komiksach drukowanych na Starym Kontynencie. Nadal będziemy dokładać starań, aby większość tytułów przez nas tłumaczonych była przekładana z mniej znanych w Polsce języków obcych i jednocześnie nie posiadała ona swojego anglojęzycznego wydania. Dalej będziemy tłumaczyć komiksy mniej lub bardziej rozrywkowe stworzone w formie standardowych albumów wydawanych na rynku frankofońskim. A dokładniej… Szeroko rozumiany komiks przygodowy, w tym sporo produkcji z lat 70 i 80 zupełnie nieznanych do tej pory w Polsce, komiksy mniej lub bardziej historyczne, komiksy obyczajowe i dramatyczne, kryminały i opowieści sensacyjne, nierzadko dreszczowce, a pomiędzy tym wszystkim znajdzie się nieco miejsca na odrobinę fantastyki i komedii.

Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że bycie fanem komiksów nierozerwalnie wiąże się z rozmowami na ich temat, w przyszłym roku będziemy ciągle dokładać starań, aby blog EuroKomiksy był miejscem, gdzie o komiksach można konkretnie i sensownie porozmawiać. Sami miło wspominamy czasy, kiedy uczęszczając do szkół średnich i na studia, spędzaliśmy wiele czasu na rozmowach z kolegami i koleżankami na temat komiksów. I choć większość z nas już nie udziela się aktywnie w żadnym klubie fantastyki, nie jeździ wspólnie z przyjaciółmi na konwenty, a często nie posiada nawet wśród swoich aktualnych znajomych żadnego miłośnika komiksów, nie uważamy, że powinniśmy sobie odbierać tę przyjemność i „bawić się samemu”.

Grupa EuroKomiksy.

5 komentarzy:

 1. Wesołych Świąt dla całej ekipy!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyłączam się do życzeń, ponadto dziękuje za wszystkie przetłumaczone komiksy i trzymam kciuki za powodzenie planów na rok 2012!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wesołych Świąt i trwajcie na scenie jak najdłużej...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych Świąt dla DAGa i całej grupy EuroKomiksy

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdrowych, radosnych i spokojnych świąt dla całej ekipy EuroKomiksów oraz ich czytelników.

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.