poniedziałek, 7 stycznia 2013

Celtowie

 

Scenariusz: Jean-Pierre Pécau
Oprawa graficzna: Igor Kordey
Wydawca oryginalny: Delcourt
Rok wydania oryginału: 2009, 2010
Liczba stron: 54, 54
Ilość tomów: 2 (seria w toku)

Polską wersję językową przygotowali: 
Przekład z języka angielskiego: stary niedzwiedz (t.1); z francuskiego: L169 (t.2)
Grafika: pegon (t.1), L169 (t.2)
Korekta: -krikon- (t.1-2), tytusde2oo (t.1), 6arna6a (t.1), stary niedzwiedz (t.2)


III wiek p.n.e. Do Ker Ys, głównego grodu galijskiego plemienia Abrykantów przybywa tajemniczy wojownik. Kim jest? Skąd pochodzi? Przed czym ucieka? Czy jego przybycie oznacza spełnienie się pewnej mrocznej przepowiedni? Wreszcie, jaką rolę odegra w walce o smoczy tron? W swej najnowszej serii Pécau, Kordey i O'Grady zabierają nas do świata druidów, świętych gajów i krwawych ofiar z ludzi. Przedstawiają epokę, w której międzyplemienne wojny stanowiły codzienność, a ucztowanie przy odciętej głowie zabitego wroga było powodem do dumy. Poznajemy ludzi, którzy bali się jedynie, aby niebo nie zwaliło się im na głowy. Oto świat Celtów...


Celtowie T01: Bran Maeg Pobierz: [4shared] [MediaFire]
Celtowie T02: Wielka wyprawa Pobierz: [4shared] [MediaFire]

16 komentarzy:

  1. Bardzo lubię wszelkie książki/filmy/komiksy o Celtach, także ta historia bardzo trafia w moje gusta. Czytałem ten album najpierw po francusku, potem po angielsku a teraz po polsku... i za każdym razem zrobił na mnie tak samo dobre wrażenie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jean-Pierre Pécau jest twórcą scenariuszy do takich świetnych komiksów jak "Dzień D" (dostępny na naszym blogu), "Wielka gra" (szukaj u Dany’ego i przyjaciół) oraz paru niezłych dreszczowców fantastycznych i kilku cyberpunkowych serii, które są w naszym kraju zupełnie nieznane. Gdyby nie nazwisko tego pana na okładce, to w ogóle bym się nie zainteresował tym komiksem. Pierwsze 30 stron jest jak dla mnie przydługim wstępem. Dopiero kiedy główni bohaterowie docierają na górę/wyspę Tombelaine zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Główną wadą tego komiksu jest, pisząc delikatnie, niezbyt zachwycająca oprawa graficzna. Ogólnie komiks oceniam na +, jak ktoś lubi celtyckie klimaty, to powinien być zadowolony.

    L1six9 skoro już ujawniłeś publicznie, że znasz język francuski, to jakie masz zdanie na temat innych komiksów Pana Pécau?

    Druga sprawa. Dwa dni temu widziałem, że Izneo wprowadziło pierwszą ofertę abonamentową. Co o niej sądzisz?

    DAG

    OdpowiedzUsuń
  3. jednym zdaniem, i nie zachwalem czegos co sam wklejalem:D to zajebisty komiks:) podoba mi sie i tresc i rysunki:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Przeczytałem 'Sekretną Historię' i zrobiłem podejście do 'Nash', 'Arcanes' i 'Arcane Majeur' Pecau ale żadna z tych serii nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, aby chcieć ją przetłumaczyć :-) Jego scenariusze są chwilami porywające ale trafia na rysowników, którzy nie przypadają mi bardzo do gustu - niestety Celtowie też są tego przykładem.
    Co do Izneo, to chyba wolę ich system punktowy... Ilość nowości nie rośnie w tempie zachęcającym do wykupu abonamentu, więc wolę zapłacić tylko za to, co mnie interesuje w dogodnym dla siebie czasie.

    OdpowiedzUsuń
  5. A mi się podobają komiksy ze scenariuszami Pana Pecau. Pewnie wynika to z tego, że tworzy on w gatunkach, które ogólnie trafiają w mój gust. Historia alternatywna, cyberpunk, dreszczowiec/komiks przygodowy z dodatkiem fantastyki. Sympatyczne, rozrywkowe opowieści ze sporą ilością akcji oraz odrobiną humoru. Oprawa graficzna w komiksach, które wymieniłeś mi się podoba. W ogóle większość komiksów wydawana przez Delcourt w serii Neopolis ma dobre rysunki. Lubię taki dynamiczny, lekko rozchwiany styl, który momentami przypomina sposób rysowania komiksów komediowych.

    Co do Izneo. 10 euro na miesiąc i mogę za to przeczytać 15 komiksów z katalogu liczącego blisko 1700 tytułów. Wychodzi ok. 66 centów za sztukę. Gdybym miał kupować je bez abonamentu to kosztowałyby mnie one 2 euro. Mnie interesuje tylko jedno czytanie, nie potrzebuje tworzyć cyfrowej biblioteczki, więc droższe opcje odpadają. Moim zdaniem cena dość rozsądna, ale ja patrzę na ten abonament jak na promocję, a nie stałą ofertę. Większość komiksów z tego katalogu jest już dostępna na pirackich skanach tylko, że pojawia się problem jakości. Pirackie skany często nie zachwycają pod tym względem. Coraz częściej zdarzają mi się sytuacje, gdy jakiegoś komiksu nie czytam bo skan jest w opłakanym stanie. Na tę chwilę patrzę na ofertę abonamentową Izneo jak na uzupełnienie "oferty" pirackiej. Teraz pozostaje tylko czekać co wymyślą w konkurencyjnych serwisach.

    OdpowiedzUsuń
  6. Wszystko jest kwestią gustu, mi taki rozchwiany styl nie podchodzi, wolę bardziej dopieszczone rysunki z niewielkim lub nienachalnym użyciem photoshop'a...
    Serwisy konkurencyjne do Izneo? Jakie? :-)

    OdpowiedzUsuń
  7. Konkurencją dla Izneo jest AveComics. Istnieje też digiBiDi, ale oni działają podobnie jak Avant-Première i zajmują się głównie promocją wydań papierowych. Ciekawą inicjatywą jest strona http://www.delitoon.com, gdzie w odcinkach wydawnictwo Casterman publikuje za darmo swoje komiksy z serii KSTR.

    OdpowiedzUsuń
  8. Trochę zwlekałem z przeczytaniem tego komiksu. Nie będę ukrywał, że muszę mieć nastawienie do historycznych treści.
    Komiks dobrze się czyta, do rysunków trzeba się przyzwyczaić. Na razie jak pisano wcześniej to wstęp-zobaczymy co będzie dalej-ja z pewnością poczekam i zabiorę się za nastepną część już bez odwlekania-a to oznacza dobra ocenę.

    OdpowiedzUsuń
  9. "CELTOWIE"... mimo dość moim zdaniem krytycznych tu uwag dotyczących kreski, niby wstępu i treści, mi osobiście komiks ten "podszedł" już przy korygowaniu go i mimo, że miałem korektę, znałem treść, "zassałem"go znów by przeczytać go "normalnie". Więc po kolei: rysunki tzw. "surowe" ale ma to swój urok i będę na ten temat polemizował z każdym, "wstęp" jak w każdej dobrej książce (przygoda, sensacja) poznajemy bohaterów na pierwszych kilkunastu stronach z reguły opisujących ich poprzednie przygody i TAK JEST I TU więc nie traktuję tego jako NUDY ale jako wstęp do czegoś ciekawego, treść: jak już wspomniałem to jest początek... a treśc możemy oceniać na koniec... a z tego co wiem do końca raczej daleko :) . Jak wspomnialem, dla mnie CELTOWIE, ATTLA, MISSI (za chwilę dostępne dla Was) to bardzo dobre pozycje wybrane przez "młodego niedźwiadka" :). Ja osobiście czekam na drugi tom...

    OdpowiedzUsuń
  10. aaa i chyba trzeba usunąc KOMENTARZE NIE NA TEMAT :) zaczerniają odbiór czytelników danego komiksu...

    OdpowiedzUsuń
  11. Panowie kiedy mozna spodziewac sie 2 czesci po polsku???

    OdpowiedzUsuń
  12. Jeszcze nie ma e-wersji po francusku, więc trzeba będzie poczekać...

    OdpowiedzUsuń
  13. Kiedy będzie można spodziewać się 3 części.


    Pozdro

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No nie, następny.
      Jak napiszesz scenariusz i prześlesz rysownikowi...

      Usuń
    2. http://www.bdgest.com/ polecam stronkę do sprawdzania ilości tomów (zresztą widnieje ona u Nas na stronie od samego chyba początku)

      Usuń
    3. Moglibyście w opisie komiksu podawać tytuł oryginalny komiksu. Wtedy każdy w goglach by sobie sprawdził czy wyszedł już następny tom w oryginale i czy można się spodziewać tłumaczenia.

      P.S. Wykonujecie bardzo dobrą robotę z tymi tłumaczeniami i za to wielki szacunek i wielkie dzięki


      Pozdrawiam

      Usuń

Przeczytałeś? Podobało się? Napisz komentarz, aby i inni, którzy wahają się, czy warto poświęcić swój czas na ten komiks, wiedzieli, że warto (lub nie) go przeczytać. Możesz w swoim komentarzu napisać, co Ci się podobało (lub nie) i dlaczego. Im więcej zawrzesz informacji, tym bardziej Twój komentarz będzie pomocny dla innych czytelników. Może nawet wywiąże się ciekawa dyskusja.

Uwaga: komentarze nie na temat będą usuwane.

Prosimy, abyście podpisywali Swoje "anonimowe" komentarze nickami lub inicjałami, ułatwi to ewentualną komunikację.